Sosyal Medya Hukuku

Sosyal Medya Hukuku

Sosyal medya hukuku; Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağlar aracılığıyla işlenen suçlar ve cezaları kapsayan ceza hukuku ve bilişim hukukuyla pek çok ortak noktası bulunan bir hukuk alanıdır.

Günümüzde bireylerin birçok sosyal medya hesapları bulunmaktadır ve bu hesaplar bir nevi kişilerin özel alanlarını oluşturmaktadır. Bireylerin bu alanlarına yapılan saldırı ve ihlaller kişilik hakkı ihlalleri sonucunu doğurmaktadır. İnternet kullanımının artmasıyla özellikle nefret söylemleri, hakaret ve tehdit suçları ile özel hayatın gizliliği ihlallerinin gerçekleştirilmesi çok daha kolay bir zemine ulaşmıştır. Ayrıca bilişim sistemlerinin gelişmesi ile bu ihlallerin ulaşacağı kitlede çok büyük bir alan oluşturmaktadır ve birçok suçun nitelikli halini oluşturan suçun aleni ortamda işlenmesini de gündeme getirmektedir.

Çitil Avukatlık Ortaklığı olarak alanında uzman akademisyen ve avukat kadromuzla müvekkillerimize sosyal mecralarda yaşadıkları mağduriyetlerde avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız

 

Çitil Avukatlık Ortaklığı web sitesi üzerinde yer alan makaleler ile ihitiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz. Sonrasında merak ettikleriniz için ve ihtiyaç duyduğunuz hukuki konuda uzman yardımı almak için dilediğiniz zaman web sitemizde yer alan iletişim kanallarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Çitil Avukatlık, her zaman yanınızda

Çitil Avukatlık

Son Eklenen Makaleler